تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۱/۲۷ - ۰۰:۴۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 51815

شاهین قدیانی

ویژگی‌های ثبت‌نام آقای احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری در هفته گذشته:

غافلگیری: تا لحظاتی قبل از ثبت نام، هیچ‌کس نمی‌دانست وی قصد حضور در انتخابات را دارد. خبرگزاری‌ها، سایت‌ها، کانال‌های هواداری وی، البته بعید نیست خودش هم نمی‌دانسته که قصد حضور دارد. بعد از ثبت‌نام بقایی گفته خب اینجا بیکار واستادیم شناسنامه را هم که آوردیم، یک ثبت نامی هم بکنیم. آقای مشایی هم در جهت اسپویل نشدن این سناریو وقتی با سوال خبرنگار در خصوص اینکه شما هم ثبت نام می‌کنید یا نه مواجه شد خیلی شیک و مجلسی گفت حالا ببینیم چی می‌شه.

آهنگ و حرکات موزون: از آنجا که در فیلم‌های قبل از انقلاب همواره از آهنگ و حرکات موزون برای جذابیت فیلم‌ها استفاده می‌شده (ما که ندیدیم، یک مسافر تو تاکسی تعریف می‌کرد) آقایان مشایی و بقایی و احمدی‌نژاد هم در یک حرکت از پیش تمرین شده و سالسا‌طور دست یکدیگر را بالا برده و چندین بار تکرار کردند: زنده باد بهار، زنده باد ایران. عکس‌هایی با موضوع دست افشانی آقای احمدی‌نژاد در هنگام ثبت نام نیز در سایت‌های خبری منتشر شد.

کددهی برای حدس زدن انتهای فیلم: به سبک فیلم‌های هالیوودی که فلش‌بک به گذشته می‌زنند فیلم روز درختکاری را به یاد بیاورید (برای طبیعی‌تر شدن سیاه و سفید). در صحنه‌ای از فیلم، مشایی در حالی که دیالوگ «خیلی از افراد بودند که عاشق بودند، عدالت را هم دوست داشتند اما شجاعت لازم را نداشتند، شجاعــــــت» را می‌گوید چند بار محکم به شانه احمدی‌نژاد می‌کوبد و در انتها برای خالی نبودن عریضه دو بار هم روی شانه بقایی می‌زند. هنگام دیدن این صحنه با این سوال روبه‌رو می‌شویم که احمدی‌نژاد به چه شجاعتی نیاز دارد که بعد از ثبت‌نام متوجه می‌شویم.

تسهیل سوالات سخت: آقای احمدی‌نژاد در برخی مواقع به سبک پرویز پرستویی در فیلم مارمولک تخصص خاصی در دادن پاسخ‌های ساده به سوالات سخت دارد. وی در پاسخ به سوالی در خصوص نهی از ورود به انتخابات و دوقطبی شدن انتخابات در حالی که همه منتظر بودند کلی صغری، کبری بچیند می‌گوید خب الان که دو تا قطب توی انتخابات هست ما اگر بیاییم که دیگه دو تا قطب نیست سه تا می‌شود. احتمالا اگر قطب دومی هم در انتخابات نبود در پاسخ به این سوال می‌گفت ما کوچیک مردم ایران هستیم. ما مخلص مردم هستیم. ما اصلا قطب محسوب نمی‌شویم پس انتخابات دوقطبی نمی‌شود کلا یک قطبی است.

گره‌های سناریو: بخشی که در آن مشایی می‌گوید من خودم یک درختم هنوز گره‌گشایی نشده و مشخص نیست که فاز آن قسمت از فیلمنامه دقیقا چه بوده است.

قانون

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

آخرین ها