تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148047

فیلم سینمایی «بی سرزمین» به کارگردانی تورج اصلانی و با بازی مجموعه ای از بازیگران ترکی، سوری، عراقی و اقلیم کردستان که اخیراً آماده نمایش شده است؛ متقاضی حضور در سی ‌و نهمین جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش سینماسینما ،فیلم سینمایی «بی سرزمین» (بی نیشتمان) Landless به تهیه‌کنندگی و کارگردانی تورج اصلانی و محصول مشترک کشورهای ایران، عراق و سوریه؛ بعد از اتمام فیلمبرداری در شهرهای سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق، آخرین مراحل فنی را در استودیوهای تهران پشت سر گذاشت و اخیراً آماده نمایش شده است و تورج اصلانی تهیه‌کننده و کارگردان این اثر سینمایی فرم حضور در سی و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر را پر کرد.
در فیلم سینمایی «بی سرزمین» سومین ساخته بلند تورج اصلانی؛ ترکیبی از بازیگران سرشناس کشورهای ترکیه، سوریه، عراق و اقلیم کردستان در آن به چهار زبان کُردی، ترکی، عربی و فارسی به ایفای نقش‌ پرداخته‌اند.
«بی سرزمین» سومین فیلم بلند سینمایی تورج اصلانی، بعد از «حمال طلا» Gold Runner و «جینگو» (روایت معلق) GINKGO به‌شمار می‌رود.
تورج اصلانی با فیلم سینمایی «حمال طلا» در بخش رقابتی اصلی «جریان‌های نو» New Currents در بیست و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بوسان» Busan در کره جنوبی حضور داشت و کاندید جایزه بهترین کارگردانی فیلم اول و دوم این رویداد معتبر سینمایی بود و برای کارگردانی این اثر سینمایی جایزه «استعداد تازه» New Talent بخش رقابتی «سینمای جهان» World Cinema در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فیلم «دهوک» Duhok در اقلیم کردستان عراق و همچنین جایزه بهترین فیلمنامه بخش رقابتی جشنواره بین‌‌المللی فیلم «چاتراپاتی شیواجی» Chhatrapati Shivaji در کشور هندوستان را از آن خود کرده است.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها