تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۰۰:۰۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 132025

مراسم اعطای جوایز هفتادمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین برگزار شد. در جریان معرفی برگزیدگان برلیناله ۲۰۲۰ جایزه خرس طلایی به فیلم «شیطان وجود ندارد» محصول مشترک ایران، چک و آلمان اعطا شد.

به گزارش سینماسینما، مراسم اعطای جوایز هفتادمین جشنواره فیلم در آلمان برگزار شد و هیات داوران بخش رقابتی به ریاست «جرمی آیرونز» بازیگر انگلیسی برندگان بخش رقابتی را در شاخه های مختلف اعلام کردند.
جایزه بزرگ هیات داوران (خرس نقره ای) برلیناله ۲۰۲۰ به فیلم «هرگز به ندرت برخی اوقات همیشه» به کارگردانی «الیزا هیتمن» رسید و «هانگ سون سو» نیز برای فیلم «زنی که دوید» جایزه بهترین کارگردانی را به خود اختصاص داد.
خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد و زن جشنواره نیز به ترتیب به «الیو گرمانو» برای فیلم «پنهان» و «پائولا بیر» برای فیلم «آندین» رسید و برادران «دینوسنزو» نیز برای فیلم «قصه های بد» جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره را به خانه بردند.
«مجاری» ساخته «کامیلو رسترپو» برنده جایزه بهترین فیلم اول برلین شد.
همچنین جایزه خرس طلایی بهترین فیلم به «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی محمد رسول‌اُف تعلق گرفت.
خرس طلایی بهترین فیلم کوتاه هم به فیلم «T» ساخته «کیشا را ویترسپون» رسید و خرس نقره‌ای (جایزه هیات داوران برای فیلم کوتاه) هم به فیلم «فیلیپینا» به کارگردانی «رافائل مانوئل» اعطاء شد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها