تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۱۲/۲۶ - ۱۱:۴۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 13300

پس از اعتراض گروهی از فیلمسازان و بازیگران آسیایی، آکادمی اسکار نسبت به هر گونه توهین احتمالی در جریان برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۶ رسما عذرخواهی کرد.

به گزارش سینماسینما، هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی اسکار در حالی فوریه ۲۰۱۶ با اجرای «کریس راک» برگزار شد که در بخشی از برنامه، مجری برنامه سه کودک آسیایی را به شوخی به عنوان حسابداران آکادمی معرفی کرد و پس از آن «ساشا بارون کوئن» کمدین آمریکایی شوخی توهین‌آمیزی نسبت به آسیایی‌ها بیان کرد.

«آنگ لی» کارگردان تایوانی تبار برنده دو جایزه اسکار، «جورج تاکای» بازیگر فیلم «سفر ستاره‌ای» به همراه بیش از ۲۰ فعال سینمایی آسیایی در نامه‌ای رسمی به آکادمی اسکار از شوخی‌های بی‌مزه و زننده در مراسم اسکار در رابطه با آسیایی‌ها به شدت انتقاد کردند و خواستار ارائه تصویری در شأن تمامی نژادها در این مراسم سینمایی شدند.

در بخشی از این نامه آمده‌ است: “در سایه کمپین «اسکار خیلی سفید» امیدوار بودیم که جوایز اسکار قدمی به جلو بردارد و نمونه‌ای فوق‌العاده از تنوع نژادی را ارائه دهد اما مراسم اسکار با رویکردی نامناسب در توصیف و شوخی با آسیایی‌ها لکه‌دار شد. مایلیم بدانیم این شوخی‌های بی‌مزه و توهین‌آمیز تا چه حد در آینده رخ می‌دهد و آکادمی چه فرآیندی را برای جلوگیری از این تبعیض نژادی ناخودآگاه در قبال گروه‌های مختلف اتخاذ می‌کند”.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در واکنش به نامه اعتراضی سینماگران آسیایی ضمن عذرخواهی رسمی بابت هر گونه توهین نسبت به گروه‌های مختلف در مراسم اسکار ۲۰۱۶ عنوان کرد که ما متعهدیم تا نهایت تلاش خود را انجام دهیم تا مطالب ارائه شده در مراسم‌های آتی از لحاظ حساسیت‌های فرهنگی مناسب‌تر باشد.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها