تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۳:۲۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 114460

حامد عنقا از دستمزد میلیاردی یکی از بازیگران مطرح سینمای ایران برای بازی در یک سریال شبکه نمایش خانگی پرده برداشت، او تاکید کرد که این بازیگر ماهانه یک میلیارد تومان دریافت کرده است.

به گزارش سینماسینما، این روزها بحث دستمزدهای خارج از عرف بازیگران سرشناس در سینما و شبکه نمایش خانگی حسابی داغ است. چندی قبل مسعود رجبی فروتن درباره این گفته بود که گروهی از بازیگران با بازیگرسالاری باعث شکست سریال‌ها می شوند. همین روزها چند پروژه پرستاره در شبکه نمایش خانگی هست که یا شکست خوردند یا رو به شکستند.

دعواهای بین بازیگران و عوامل سریال ها و سرمایه‌گذاران بالا گرفته و حاشیه‌ها بسیار است.

اما این دستمزدهای نجومی چقدر هستند؟ این پرسش را درباره دریافتی ۴۰۰ میلیون تومانی یک سوپراستار مرد پرسیدیم، در میزگردی که با حضور حامد عنقا تهیه کننده سریال «قلب یخی»، نادر معماریان از مدیر موسسه دنیای تصویر هنر و مسعود رجبی فروتن از بنیانگذاران شبکه نمایش خانگی در سازمان سینمایی، برگزار می‌شد. حامد عنقا خیلی صریح تاکید کرد: «۴۰۰ میلیون؟ این بزرگوار برای یک سریال شبکه نمایش خانگی یک‌میلیارد تومان گرفته است به طور ماهانه.» جالب اینکه دو مهمان دیگر هم این رقم را تائید کردند.

البته رجبی فروتن تاکید داشت که با نظام دستوری نمی‌توان جلوی پرداخت‌های اینچنینی را گرفت و تنها باید اتحادیه‌های صنفی و خود تهیه‌کنندگان جلوی این نظام پرداخت را بگیرند تا این پرداخت‌ها با بخشنامه‌ها زیر میزی نشوند.

جالب‌تر اینکه این دریافت‌ها خلاف دستمزد کارکنان دولت معاف از مالیات هم هستند و بازیگری این رقم را می‌گیرد که به گفته پخش‌کنندگان، سلبریتی بفروش هم نیست، البته او تنها یکی از گران‌های سینمای ایران است.

سینمایی که ورودی پولش بر مدار شفافیت و مشخص نباشد همچنان شاهد چنین صحنه هایی خواهد بود.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها