تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۱:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 184274

سومین برنامه «مستندات یکشنبه» که ذیل مجموعه سینماتک خانه‌ هنرمندان ایران به پخش فیلم‌های مستند می‌پردازد، به نمایش فیلم مستند «من تنها نیستم» به کارگردانی گرین هواناسیان اختصاص دارد.

به گزارش سینماسینما، سومین برنامه «مستندات یکشنبه» که روز یکشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۷ در سالن استاد شهناز برگزار می‌شود، به نمایش فیلم مستند «من تنها نیستم» به کارگردانی گرین هواناسیان  (۲۰۱۹) اختصاص دارد. پس از نمایش فیلم نیز نشست نقد و بررسی با حضور مانی پتگر فیلمساز و منتقد سینما برگزار می‌شود.

«من تنها نیستم» یک مستند ۹۳ دقیقه‌ای است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این فیلم نیکول پاشینیان، سیاستمدار ارمنستانی و نقش وی در انقلاب ۲۰۱۸ ارمنستان را به نمایش می‌گذارد.

موسیقی این فیلم توسط سرژ تانکیان خلق شده ‌است که همچنین به عنوان تهیه‌کننده در این فیلم حضور داشته ‌است. premiere این فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۹ صورت گرفت که در جایزه منتخب مردمی بخش مستند به مقام دوم دست یافت.

همچنین پانصدوبیست و هفتمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران دوشنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۷ به نمایش فیلم آرژانتین ۱۹۸۵ به کارگردانی سانتیاگو میتره اختصاص دارد.

پس از نمایش فیلم نیز، نشست نقد و بررسی با حضور مهدی ملک، نویسند، مترجم و دانش آموخته فلسفه هنر برگزار می‌شود.

این فیلم به عنوان محصول مشترک آرژانتین و آمریکا برای نخستین بار در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در سوم سپتامبر ۲۰۲۲ به نمایش درآمد.

در خلاصه این فیلم آمده است: آرژانتین در سال ۱۹۸۵، خولیو استراسرا و دستیارش لوئیس مورنو اوکامپو یک تیم حقوقی جوان را تشکیل می‌دهند تا نخستین محاکمه را علیه ژنرال‌های دیکتاتوری نظامی آرژانتین آماده کنند. آن‌ها پنج ماه فرصت دارند تا مدارک غیرقابل انکار را در مورد جنایات ۹ فرماندهٔ متهم از حکومت نظامی به دادگاه ارائه کنند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها