تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۲:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 92817

سینماسینما، عطیه موذن: این روزها مخاطبان تلویزیون شاهد پخش سریال های تکراری از شبکه هایی هستند که ماموریت آنها پخش مجموعه های قدیمی نیست و این وظیفه را قرار بود شبکه «آی فیلم» انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه هم تمام شد و مخاطبان انتظار داشتند آنتن تلویزیون با چند سریال متنوع پر شود تا شب ها برنامه ای برای تماشا داشته باشند ولی شبکه های مختلف سیما این روزها به جدولی برای پخش سریال های تکراری ایرانی و خارجی تبدیل شده اند آن هم در حالی که قرار بود شبکه آی فیلم برای پخش سریال های تکراری در نظر گرفته شود.

در حال حاضر هر شبکه باکسی جدا برای بازپخش آثار تکراری و تامینی دارد ولی شبکه پنج سیما این روزها نه تنها هیچ سریال جدیدی پخش نمی کند بلکه کنداکتور اصلی خود را به بازپخش سریال «در جستجوی آرامش» به کارگردانی سعید سلطانی اختصاص داده است که درست یک سال پیش با پخشی نامناسب روی آنتن همین شبکه رفت. این سریال در سال ۹۵ کلید خورد و سال ۹۶ روی آنتن رفت و حالا با چندین ماه فاصله از پخش اولیه، دوباره روی آنتن رفته است.

به تازگی در شبکه سه سریال های «درحاشیه» کاری از مهران مدیری و «سارق روح» به کارگردانی احمد معظمی پخش شد که البته «درحاشیه» پیش از این هم بازپخش داشته است و «سارق روح» برای دیده شدن بهتر ابتدا روی آنتن شبکه پنج رفت و بعد هم راهی شبکه سه شد. در کنار اینها «بهترین نقش زندگی» مینی سریال جدیدی است که این شب ها از شبکه سه پخش می شود.

بازپخش سریال ها در شبکه های سیما روندی تکراری است که هویت و دلیل راه اندازی شبکه هایی مثل آی فیلم را زیر سوال می برد چراکه اگر قرار است همه شبکه ها باکسی برای پخش سریال های تکراری داشته باشند دلیلی برای تاسیس و نگهداری شبکه های جداگانه و صرف هزینه های زیاد نیست آن هم در شرایطی که تلویزیون از بی پولی گلایه مند است و دعواهای حضور اسپانسرها و حاشیه های زیاد آن نیز ناشی از همین کمبود بودجه است.

به راستی اگر راه اندازی شبکه ای مانند آی فیلم در راستای یک ماموریت برای بازپخش آثار بوده است پس چرا شبکه های یک تا پنج آثار تکراری و تامینی پخش می کنند.

مدیران تلویزیون در یک سال گذشته بیشترین تاکیدشان بر این بوده است که همواره چندین سریال در حال تولید وجود دارد و شبکه ها هیچ گاه از پخش تولیدات جدید خالی نخواهند بود این درحالیست که حتی کیفیت پایین بعضی از سریال های جدید مثل «راه و بیراه» ساخته داوود بیدل که ۲۹ تیرماه پخش آن از شبکه یک به پایان رسید مخاطب را با نوعی بی اطلاعی از جدید بودن این سریال ها مواجه کرده است.

منبع: مهر

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها