تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۱/۰۷ - ۱۴:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 83356

نقشی که شهرام حقیقت‌دوست بازی کرد از ابتدا نقش حامد بهداد بود چون هر دوی آنها در سریال قبلی قاسم جعفری یعنی همسفر بازی کرده بودند اما به خاطر نوع چهره و ترکیب با بقیه بازیگران، در دقیقه ۹۰ حامد بهداد کنار گذاشته شد.به گزارش سینماسینما، “خط قرمز” در سبک درام و اجتماعی به تهیه کنندگی و کارگردانی قاسم جعفری و نویسندگی شعله شریعتی اولین بار از دی ماه سال ۱۳۸۰ تا تیر ماه ۱۳۸۱ به صورت هفتگی در روزهای سه شنبه از تلویزیون پخش شد.

سریال قاسم جعفری برای دومین بار در خرداد و تیر سال ۱۳۸۳ به شکل روزانه از شبکه سه سیما پخش شد. همچنین شبکه آی فیلم و شبکه‌های استانی نیز بارها به بازپخش آن اقدام کرده‌اند.

شهرام حقیقت دوست، سروش گودرزی، پویا امینی، ایمان اشراقی، علی منصوری، شهرام عبدلی، رضا امامی، اردلان آذربهرام، علی جاویدفر، مهسا کرامتی، ساناز کیهان، فریده دریامج از بازیگرانی بودند که در “خط قرمز” ایفای نقش کردند.

خط قرمز، داستان چند دانش آموز دبیرستانی حدوداً بیست ساله است که هر یک برای رهایی از مشکلات زندگیشان، از خانه فرار کرده، دور هم جمع می‌شوند و با هدف سفر به سوی آرمان‌ها و خواسته‌های خود پا به راهی با مقصد نامعلوم می‌گذارند و در این سفر با حوادث ناگواری روبه رو می شوند.

“خط قرمز” در زمان خود سر و صدای زیادی به پا کرد و بسیاری از کلیشه‌های رایج آن روزها را شکست و سریال محبوب مخاطبان شد. این سریال حرف نسل سوم بود؛ نسلی که آن دوره فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و قاسم جعفری درست دست روی نقطه‌ای گذاشته بود که سال‌ها کسی سراغش نرفته بود.

یکی از نقاط قوت “خط قرمز” بازی خوب شهرام حقیقت دوست و شهرام عبدلی بود. بازی هایی که نسبت به بازیگران دیگر بهتر به چشم مخاطب آمد و باعث شد اصغر فرهادی از شهرام حقیقت دوست برای بازی در سریال “داستان یک شهر ۲” دعوت کند.

قاسم جعفری برای سریال “خط قرمز” مدت ها در تئاتر به دنبال بازیگران ناشناخته بود. در یکی از این رفت و آمدها به تئاتر از برخی بازیگران منتخب عکس هایی می گیرد. امیرجعفری یکی از افرادی بود که از او عکس گرفته شد اما به دلیل قد بلندش برای بازی در خط قرمز انتخاب نشد.

نقشی که شهرام حقیقت‌دوست بازی کرد از ابتدا نقش حامد بهداد بود چون هر دوی آنها در سریال قبلی قاسم جعفری یعنی “همسفر” بازی کرده بودند اما به خاطر نوع چهره و ترکیب با بقیه بازیگران، در دقیقه ۹۰ حامد بهداد کنار گذاشته و شهرام حقیقت دوست جایگزین شد، به این دلیل که حقیقت‌دوست به کاراکتر ناصر نزدیک‌تر است.

تیتراژ پایانی سریال “خط قرمز” با نام “به امید یه هوای تازه تر” با صدای حسین رضائیان یکی دیگر از نقاط قوت این سریال بود که محبوبیت زیادی بین مخاطبان پیدا کرد و بسیاری ترانه و موسیقی خط قرمز را می خواندند. ترانه دوم این سریال نیز با نام “گاهی وقتا با یه رویا” از حسین رضاییان در بین مخاطبان محبوبیت داشت.

“خط قرمز” با گذشت سال ها هنوز هم یکی از سریالهای مطرح و محبوب تلویزیون و مخاطبان است. سریالی که با پرداخت به موضوع زندگی نوجوانان و جوانان ارتباط خوبی با مخاطبان و نوجوان و جوان در آن زمان برقرار کرد.

منبع: میزان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها