تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۱۵ - ۱۱:۵۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 95783

دو فیلم «مهمان مامان» کار داریوش مهرجویی و «آدم برفی» به کارگردانی داود میرباقری، تعطیلات آخر این هفته از شبکه سه پخش می‌شوند.

به گزارش سینماسینما، در نیمه شهریور، مخاطبان شبکه‌های مختلف سیما، شاهد پخش ۳۲ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن خواهند شد.

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «دو ماه شمسی»، «همنشین»، «آتش درون»، «مسابقه»، «دستکش»، «همه برای یکی»، «مهمان مامان»، «شهرت اسب‌ها»، «آدم برفی»، «محافظ»، «بند باز»، «کنت مونت کریستو»، «تله مرگ»، «سرزمین فردا»، «کوچولوی خیال‌پرداز»، «لامپ مهتابی»، «که لی خان»، «وقت خوب ماندن»، «پرواز»، «رابین هود»، «پونیو»، «پیشتازان فضا/ سفر به اعماق تاریکی»، «ردگیر» و «قندون جهیزیه»، پنج‌شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ شهریور از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.

جدا از فیلم‌هایی که در ادامه این گزارش شرح‌شان می‌آید، شبکه نمایش هم میزبان چند اثر سینمایی است. فیلم‌های «کی پکس»، «هنوز نرسیدیم»، «درخواست نهایی» و «هفت دلاور»، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور در ساعت‌های ۱۱، ۱۷،۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند. «همه‌جا با هم»، «خانم دات فایر»، «دونی: داستان ناگفته» و «یاغی دشت» هم جمعه ۱۶ شهریور، ساعت‌های ۱۱، ۱۵، ۱۷ و ۲۱  روی آنتن شبکه نمایش می‌روند.

شبکه یک

–  فیلم سینمایی «دو ماه شمسی» به کارگردانی سعید زارعیان، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «در روزهای پایانی حکومت پهلوی، منصور فرازمند؛ مامور زبده ساواک به جرم جاسوسی متهم به اعدام با جوخه آتش می‌شود. طبق پرونده، نامزد ناصر که لیلی نام دارد روسی‌الاصل بوده و برای کا.گ.ب جاسوسی می‌کند. او به صورت هدفمند خود را به منصور نزدیک کرده و اسرار او را به اطلاع کا.گ.ب می‌رسانده است. منصور از شنیدن این خبر بسیار شوکه می‌شود. لیلی دستگیر شده و او هم به اعدام محکوم می‌شود اما منصور نمی‌تواند این ماجرا را هضم کند. درست لحظه قبل از اعدام، حکمی می‌رسد که منصور را از مرگ می‌رهاند. اداره کل ساواک او را فرا می‌خواند تا راهی روستایی به نام شمسی در حوالی یزد شود…»

در این فیلم امیرمحمد زند، علی اوسیوند و شراره رخام هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

– فیلم تلویزیونی «همنشین» به کارگردانی حجت ذیجودی، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «زن و شوهری برای دو ماه عازم سفر خارج از کشور هستند و این در حالی است که سه فرزندشان را برای نگهداری باید نزد پدربزرگ و مادربزرگ بگذارند. اما پدربزرگ راهی بیمارستان می‌شود و به‌ناچار خاله‌ بچه‌ها نگهداری آنها را بر عهده می‌گیرد. خاله که زن بسیار جدی و مقرراتی است، خود را در عالم کار و فعالیت‌های شغلی غرق کرده و از همین‌رو چندان نسبت به تشکیل خانواده و ازدواج علاقه‌ای نشان نداده است. در این میان و با ورود این سه خواهرزاده به زندگی او، نظم و روالی که تاکنون برای خود داشته است، به‌هم می‌ریزد…»

در این فیلم لادن طباطبائی، بهزاد خداویسی و رامتین خداپناهی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «آتش درون» به کارگردانی کریم هاتفی‌نیا، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با هنرنمایی شهلا ریاحی و غلام‌حسین بنفشه‌خواه خواهیم دید: «بهمن، پسر سرهنگ سپهری، فرمانده خود را به‌علت رگبار بستن مردم در ۱۷ شهریور ترور کرده و متواری می‌شود. ولی پس از مدتی دستگیر شده و به زندان می‌افتد و …»

– فیلم تلویزیونی «مسابقه» به کارگردانی سیدجلال دهقانی‌اشکذری، جمعه  ۱۶ شهریور ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم در یک مدرسه اتفاق می‌افتد و قرار است میان کلاس‌ها مسابقه فوتبال انجام شود و …

محمدرضا اسکندری، فرزانه‌سادات سیدابراهیمی و امیر صاحب‌جلال در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «دستکش» به کارگردانی وو سوک کانگ، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است: «کیم سنگ نم؛ ستاره محبوب بیسبال، مدتی است تمرکز خود را از دست داده و شروع به خرابکاری کرده است. کمیته انضباطی تیمش او را برای مدتی به حالت تعلیق درآورده و مدیر برنامه‌هایش برای آنکه مسئول باشگاه را راضی کند و نشان دهد کیم در حال بازیافتن تمرکز خود است، کیم را به مدرسه نیمه ناشنوایان می‌برد تا مربیگری تیم بیسبال آنها را به عهده بگیرد…»

جائی یئونگ جونگ، سئون یو و شین ایل کانگ بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «همه برای یکی» به کارگردانی کُنگ شِنگ، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی لی چِن و گی گوئو خواهیم دید: «مرد جوانی روز خود را با بدشانسی شروع کرده و نمی‌خواهد آن روز را کار کند. او یک زن در حال زایمان را با ویراژ دادن به بیمارستان برده، پلیس گواهینامه او را توقیف کرده، نامزدش با او بحث کرده و … در این‌حال پدر و مادری که کودک یک‌ساله‌ای به نام دودو دارند و استخوان در گلویش گیر کرده است، از او می‌خواهند تا آنها را به بیمارستانی در ۱۵۰ کیلومتری آنجا برساند. نه راننده نه پدر و مادر بچه مسیر را نمی‌شناسند و …»

شبکه سه

– فیلم سینمایی «مهمان مامان» به کارگردانی داریوش مهرجویی، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با نقش‌آفرینی گلاب آدینه، پارسا پیروز‌فر و امین حیایی خواهیم دید: «در آستانه ورود مهمانان، مادر دستپاچه و نگران است. با وجود تلاش او برای آماده کردن شرایط، وضعیت آشفته‌ای حاکم است. هنوز پدر نیامده و هر لحظه ممکن است خواهرزاده مادر و نوعروسش سر برسند. دقایقی پس از ورود پدر (یدالله)، مهمانان سر می‌رسند و این تازه آغاز ماجراست…»

– فیلم سینمایی «شهرت اسب‌ها» به کارگردانی اوتو ریتز، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جان ارنست هینتیرز، پیا بارچ و ماتیدا کروکل خواهیم دید: «هانزی بروکنر که صاحب یک مزرعه اسب است، پنج سال پیش دخترش بر اثر یک سانحه فوت و همسرش که توان رویایی با این غم را نداشته او را ترک کرده است. همسر او، دکتر یتیم‌خانه‌ای مجاورت مزرعه بوده است و حالا بعد از گذشت ۵ سال، او به یتیم خانه باز می‌گردد تا مدت کوتاهی در انجا اقامت کند و از حال بچه‌ها باخبر شود. او با دختری به نام نیکی که یک سال است به آن‌جا آمده آشنا و درگیر مسائل روحی او می‌شود. هانزی نیز به طور تصادفی با نیکی آشنا می‌شود و حضور او در زندگی آنها باعث می‌شود تا …»

– فیلم سینمایی «آدم برفی» به کارگردانی داود میرباقری، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۱۰ روی آنتن  شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «عباس خاکپور بعد از چند حرکت شکست خورده برای گرفتن ویزای آمریکا، به پیشنهاد یک دلال ایرانی تغییر چهره داده و به ظاهر یک زن درمی‌آید. با این ترفند او می‌تواند ویزای مهاجرت به آمریکا را بگیرد. اما در این بین با زنی ایرانی (دنیا) آشنا می‌شود که توسط شوهر سابقش به ترکیه کشانده شده و آواره و سرگردان به حال خود رها شده است. خاکپور که رفته رفته به زن دل بسته، فکر سفر به آمریکا را از سر بیرون می‌کند و تصمیم می‌گیرد به ظاهر قبلی خود بازگردد و …»

اکبر عبدی، داریوش ارجمند، مهدی فتحی و پرویز پرستویی در فیلم سینمایی «آدم برفی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «محافظ» به کارگردانی نیل اسچوایگر، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی نیومان آکار، ولکر آلبرتز و لوید بت من خواهیم دید: «نینا و دوستش هر دو از کودکی در پرورشگاه زندگی کرده‌اند و اکنون خدمتکاران یک هتل هستند. در جریان یه ماجرای ناخواسته، دوست نینا توسط یک تاجر بین‌المللی اسلحه در همان هتل به قتل می‌رسد، غافل از اینکه نینا در گوشه‌ای از اتاق شاهد این ماجراست. پس از وقوع این اتفاق نینا به چند مامور امنیتی سپرده می‌شود، ماکس یکی از ماموران است که حفظ جان دختر برای او بسیار مهم و حیاتی است. او و همکارانش نینا را به خانه امن می‌برند اما مدت کوتاهی نمی‌گذرد که خانه امن توسط افراد مسلح مورد هجوم قرار می‌گیرد و همکاران ماکس کشته می‌شوند. در این میان نینا و ماکس از مهلکه می‌گریزند و …»

– فیلم سینمایی «بند باز» به کارگردانی رابرت زمه‌کیس، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جوزف گوردون لویت، شارلوت لی‌بون و گولامی بالارگون خواهیم دید:  «فیلیپ پتی بندباز جوان فرانسوی از کودکی با تماشای بندبازی در یک سیرک، شیفته و عاشق این کار می شود تا اینکه یک روز وارد یک سیرک بزرگ می‌شود و با پاپا رودی، بندباز قدیمی این سیرک آشنا می‌شود. پاپارودی قبول می‌کند که فنون حرفه‌ای این کار را آموزش دهد. فیلیپ که بلند پرواز است و دیگر از کارهای خیابانی خسته شده است، دست به یک خطرناک و بزرگ می‌زند. او با یکی از دوستانش شبانه به بالای ساختمان بلند و قدیمی نوتردام در پاریس می‌رود و به صورت غیرقانونی بین دو ساختمان آن بند بازی می‌کند. او بعد از این ماجرا …»

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «کنت مونت کریستو» به کارگردانی کوین رینولدز، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «ادموند دانتس جوان، تنها به دلیل حسادت دوست صمیمی‌اش به حبس ابد محکوم می‌شود. او به همین دلیل همسر و خانواده‌اش را از دست می‌دهد.۱۳ سال بعد ادموند از زندان می‌گریزد و با استفاده از گنجی که هم‌سلولی‌اش نقشه آن را  به او می‌دهد، باز می‌گردد تا انتقام بگیرد.

در این فیلم سینمایی جیمز کاویزل، گای پیرس، ریچارد هریس و جیمز فرین نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «تله مرگ» به کارگردانی سیدنی لومت، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۲۱ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی آیرا لوین، مایکل کین و کریستوفر ریو آمده است: «سیدنی برول نمایشنامه‌نویسی است که پس از شاهکارش به نام بازی قتل دیگر نتوانسته است اثر موفقی بیافریند. او یک شب بعد از اجرای ناموفق آخرین نمایشنامه‌اش در حالی که نمایشنامه‌ای از سوی یکی از دانشجویان خودش به نام تله مرگ دریافت کرده است، به خانه باز می‌گردد. سیدنی پس از خواندن نمایشنامه متوجه می‌شود با اثر فوق‌العاده‌ای روبه‌رو شده و به همسرش به شوخی پیشنهاد می‌کند تا پس از کشتن دانشجو نمایشنامه را به نام خود ارائه دهد و …»

شبکه پنج

– فیلم سینمایی «سرزمین فردا» به کارگردانی براد برید، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی جورج کلونی، بریت رابتسون و هاگ لاری خواهیم دید: «کیسی یک نشان پیدا کرده و دستش را روی آن گذاشته و به یک دنیای دیگر سفر می‌کند. او بسیار کنجکاو می‌شود و به دنبال کشف کردن است! او متوجه می‌شود که دختری به نام کاترینا که یک نوجوان است این نشان را به او داده و بعد متوجه می‌شود که این دختر یک ربات است…»

– فیلم سینمایی «کوچولوی خیال‌پرداز» به کارگردانی اسلیک انگمارک، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «پسرکی که او را با نام کوچولو صدا می‌زنند، همراه والدینش به یک خانه قدیمی می‌آیند. پدر کوچولو مدتی است که کار ثابتی ندارد و اوضاع اقتصادی خانواده به‌هم ریخته است. پدر مجبور می‌شود در این شرایط به کار موقت فروش لباس‌های دست دوم رو بیاورد که البته چندان در آن هم موفق نیست! مادر هم مجبور می‌شود در یک خواروبارفروشی به فروشندگی مشغول شود. کوچولو که پسرکی خیالاتی است، موقعی که پدرش در حال هرس کردن شاخه‌های یک درخت است یک شاخه بریده شده را برمی‌دارد و گمان می‌کند که این شاخه یک آدم کوچولوست که می‌تواند با وی حرف بزند…»

– فیلم سینمایی «لامپ مهتابی» به کارگردانی کبیر خان، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «اکسمن پسری کوچک که کند ذهن است و نمی‌تواند در مدرسه چیزی یاد بگیرد، همیشه توسط همکلاسی‌هایش مورد تمسخر قرار می‌گیرد. همه او را لامپ مهتابی صدا می‌کنند چون طول می‌کشد تا روشن شود! تا اینکه او صاحب یک برادر می‌شود. برادر او به نام بارات بعد از اینکه بزرگ می‌شود، همیشه مدافع برادر بزرگتر خود یعنی همان لامپ مهتابی است. حالا دیگر کسی جرات نمی‌کند او را اذیت کند. بالاخره آنها بزرگ می‌شوند و بارات مجبور می‌شود به دلیل جنگ هند با چین به جبهه برود. اما لاکسمن در ارتش پذیرفته نشده و تنها می‌شود. تا اینکه یک زن چینی و پسر کوچکش در محله آنها خانه می‌گیرند. او با پسر چینی دوست می‌شود اما جوانان ‌شهر او را به خاطر دوست شدن با یک خانواده چینی اذیت می‌کنند…»

لمان خان، سهیل خان و اوم پری بازیگران این فیلم هستند.

شبکه شما

– فیلم تلویزیونی «که لی خان» به کارگردانی حسین تبریزی، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم از این قرار است: «مامه رحه، مبارز با ظلم‌خان، پس از مرگ همسرش به دلیل نرسیدن به موقع قابله، تصمیم می‌گیرد بلد کوهستان و راهنمای درماندگان در راه شود. موازی با قصه او، قصه دو دختر دانشجو به نام‌های رها و ترانه در همان حال روایت می‌شود که برای انجام تحقیق دانشجویی راهی کردستان شده‌اند، اما در بهمن گرفتار می‌شوند. مامه رحه به آنان پناه داده و پس ازآن راهنمایشان برای رسیدن به جاده می‌شود. با رفتن مامه رحه، رها و ترانه با دیدن پیکر نیمه‌جانشان در کنار ماموران راهداری درمی‌یابند که سفر آنها، سفری در عالم رویا و در زمان گذشته و مربوط به روحشان بوده است.»

در این فیلم، کیهان ملکی، نیلوفر شهیدی، حسین پهلوان‌زاده و سوگل طهماسبی هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «وقت خوب ماندن» به کارگردانی صادق پروین‌آشتیانی، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «آرش به تازگی با لیلا نامزد کرده است. او که کشور را برای پیشرفت مناسب نمی‏داند، آمالش را در خارج جستجو می‏کند. خانواده آرش و همچنین نامزدش با این مسأله مخالفند. چند روز به زمان عقد این زوج مانده، همان روزی که تاریخ دعوتنامه آرش برای رفتن به خارج نیز هست. صبح یک روز، لیلا با فرستادن یک پیامک، خروج خود را از زندگی آرش اعلام و ظاهرا خانه پدری را ترک می‌کند. با غیب شدن لیلا، پای نیروی انتظامی به ماجرا باز می‏شود و آرش که موعد رفتنش فردا است، ناچار باید در شهر بماند. جستجو در روز اول ثمری نمی‏بخشد و آرش در این فرصت وضعیتش را مرور می‏کند. از طرفی خانواده لیلا که رابطه‏شان قدری با هم سرد شده به هم نزدیک‏تر می‏شوند. در واگویه پدر آرش با او، اویی که تا آستانه مهاجرت پیش رفته، بازمی‏گردد. در این‏جا آرش درمی‏یابد که گم شدن لیلا نقشه پدرش بوده و والدین لیلا را نیز از این مسأله مطلع ساخته است تا به این وسیله آرش را به خود بازگرداند…»

در این فیلم تلویزیونی حسین توشه، قدرت‌الله صالحی و صفا آقاجانی بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

– انیمیشن سینمایی «پرواز» به کارگردانی پیت داکتر، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

این انیمیشن در مورد پیرمردی است که در شهری بزرگ زندگی می‌کند و از کل جامعه فاصله گرفته است و در تنهایی به‌سر می‌برد. خانه‌ کوچک او در میان آسمان‌خراش‌هایی است که هر روز بلندتر می‌شوند و اکنون شهرداری می‌خواهد خانه‌ او را تخریب و تخلیه کند. اما پیرمرد حاضر نیست خانه‌اش را به هیچ‌وجه ترک کند؛ به همین علت با هزاران بادکنک که به خانه‌اش وصل کرده ‌است به پرواز درمی‌آید تا سفر پُرماجرایی را آغاز کند…

– فیلم سینمایی «رابین هود» به کارگردانی ولفگانگ ریدرمن، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «رابین هود به کمک مَردمش می‌آید تا آنها را از دست ظلم و ستم پادشاه و داروغه‌ ناتینگهام نجات دهد. او از پرنس‌جان دزدی کرده و بین فقرا تقسیم می‌کند…»

شبکه امید

– انیمیشن سینمایی «پونیو» به کارگردانی هایائو میازاکی، پنج‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است: «سوسوکه پسر بچه‌ای پنج ساله است که همراه مادرش در خانه‌ای کوچک بالای صخره‌ای مشرف به یک شهر کوچک بندری زندگی می‌کند. او با یک ماهی قرمز کوچولوی دختر به نام پونیو دوستی پیدا می‌کند که آرزو دارد انسان بشود…»

– فیلم سینمایی «پیشتازان فضا/ سفر به اعماق تاریکی» به کارگردانی جی.جی.آبرامز، جمعه ۱۶ شهریور، ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی کریس پاین، زاکاری کوئینتو و کارل اوربان خواهیم دید: «هنگامی‌که خدمه سفینه فضایی به خانه باز می‌گردند شاهد انفجاری عظیم می‌شوند که همه چیز را درهم می‌ریزد. کاپیتان کرک مأمور می‌شود که عامل این خرابی را که گویا یکی از خودی‌ها است، پیدا کند و در حین اینکار درگیر ماجراهایی می‌شود…»

شبکه افق

– فیلم سینمایی «ردگیر» به کارگردانی این شارپ، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی ری وینستون خواهیم دید: «یک سرباز سابق جنگ که به کشور خود بازگشته است، برای ردگیری و پیدا کردن مردی که متهم به قتل یک سرباز شده است، فرستاده می‌شود. در حین شکار با سرباز فراری روبرو شده و درمی‌یابد که او بی‌گناه است و تصمیم می‌گیرد او را آزاد کند…»

– فیلم سینمایی «قندون جهیزیه» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور، جمعه ۱۶ شهریور ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «عطا و معصومه زن و شوهری هستند که در خانه‌ای مستأجر بوده و موعد تخلیه منزل مسکونی‌شان فرار رسیده است اما عطا می‌خواهد هر طور که شده قرارداد را تمدید کند با آنکه او با عدم توانایی مالی مواجه است…»

در فیلم سینمایی «قندون جهیزیه»، صابر ابر، نگار جواهریان و افسانه چهره‌آزاد ایفای نقش کرده‌اند.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها