تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۲۰:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 136136

سی‌امین دوره بخش فیلم کوتاه جشنواره لوکارنو برای مقابله با شیوع کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ورایتی، بخش فیلم کوتاه فستیوال فیلم لوکارنو که «پاردی دی دومانی» نام دارد، امسال در حالی که سی‌امین سالگرد خود را جشن می‌گیرد، آنلاین برگزار می‌شود.

این بخش بین روزهای پنجم و پانزدهم آگوست (۱۵ تا ۲۵ مرداد) در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد و شمار بینندگان هر فیلم به ۱۵۹۰ نفر محدود شده است. این تعداد افرادی است که می‌توانند هر سال به صورت حضوری نمایش فیلم‌های کوتاه لوکارنو را تماشا کنند. هر فیلم دربرگیرنده مطالب اضافه شده از جمله مکالمه با کارگردان‌ها هم خواهد بود.

فستیوال همراه شرکای خود همچنین در تلاش است تا بتواند فیلم‌های کوتاه را در سالن‌های سینمای سوییس به نمایش بگذارد.

مثل همیشه، فیلم‌هایی که در بخش رقابتی فیلم کوتاه لوکارنو شرکت می‌کنند برای دریافت چهار جایزه اصلی پاردینی و مجموعه‌ای از جوایز دیگر رقابت خواهند کرد.

لیلی هینستین مدیر هنری فستیوال گفت: «حس کردیم فستیوال در موقعیتی قرار دارد که یک کمک عملی چشمگیر در راستای فیلم کوتاه که به منزله آزمایشگاه خلاقانه خارق‌العاده‌ای است، انجام دهد. با توجه به روحیه آرمان‌گرایانه معروف لوکارنو، ما تصمیم گرفت به مفهوم اوریجینال اینترنت به عنوان فضای به اشتراک‌گذاری دانش بدون مرز یا سلسله مراتب بازگردیم. با آنلاین کردن رقابت پاردی دی دومانی ما در کنار فیلمسازان سعی می‌کنیم تجربه‌ای خاص و معنادار در تاریخچه این فستیوال خلق کنیم».

کمیته انتخابی پاردی دی دومانی که از تیزیان بوچی، لیز هارکمن، استفان ایوانچیچ و شارلوت کورچت تشکیل شده اعلام کرد: «هدف ما این است که این دوره از فستیوال تجربه‌ای خاص برای فیلمسازان و مخاطبان باشد. ما فرصت‌های مختلفی فراتر از بخش رقابتی ارایه می‌کنیم تا هر فیلم پلتفرم و مکانی در تاریخچه فستیوال داشته باشد. امیدواریم این لحظه خاص به ما اجازه دهد به مخاطبان گسترده‌تری در سراسر جامعه سینمای بین‌المللی دسترسی پیدا کنیم».

منبع: مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها