تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۱۰:۲۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 38083

در جستجوی دریرکورد فروش بلیت در گیشه سینمای آمریکای شمالی بار دیگر شکسته شد. سال ۲۰۱۶ تماشاگران آمریکایی ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بلیت سینما خریدند.

به گزارش سینماسینما، کمپانی «کام‌اسکور» یکشنبه اول ژانویه اعلام کرد که فروش سال ۲۰۱۶ گیشه سینمای آمریکای شمالی ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از فروش سال ۲۰۱۵ بوده است.

مدیران کمپانی‌های هالیوودی و تحلیل‌گران صنعت سینما بر این باورند که افزایش فروش به معنای افزایش تعداد تماشاگران فیلم‌ها نیست و دلیل اصلی آن بیشتر شدن قیمت بلیت سینما است. اوایل سال ۲۰۱۶ قیمت بلیت سینما در آمریکا افزایش یافت.

در سالی که خبری از دنباله‌های معروف سینمایی مانند «جیمز باند» و «سریع و خشمگین» نبود، با وجود افزایش قیمت بلیت هم رسیدن به این رکورد را کمتر تحلیل‌گری پیش‌بینی می‌کرد.

بیش از یک چهارم فروش سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۶ متعلق به کمپانی دیزنی بود، هر چند که این کمپانی کمتر از دیگر استودیوهای مطرح هالیوود در اکران سال گذشته فیلم داشت. در جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۶ نام چهار فیلم از دیزنی در صدر فهرست دیده می‌شود. پرفروش‌ترین فیلم سال گذشته در سینماهای این کشور «در جستجوی دُری» بود.

از دیگر فیلم‌های پرفروش سال گذشته سینمای آمریکا می‌توان به «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»، «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی»، «زندگی پنهان حیوانات خانگی» و «کتاب جنگل» اشاره کرد.

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها